top of page

ŘETĚZY OREGON 

Při koupi nového řetězu je nejlepší svůj starý vzít k nám na prodejnu s sebou, abychom vám mohli pomoct určit, který řetěz potřebujete.


 

Pro správné určení řetězu potřebujete znát tyto tři údaje:

Při výběru řetězu dbejte na počet vodících článků řetězu. Počet vodících článků určuje délku řetězu.

Dělení neboli rozteč řetězu - tj. se rozumí vzdálenost mezi kterýmikoliv třemi po sobě následujícími nýty dělena dvěma, vyjádřeno v palcích. OREGON vyrábí pilové řetězy s roztečí 1/4 ", .325", 3/8 ", .404", 3/4 ". Rozteč musí být shodná pro všechny prvky řezacího systému (pilový řetěz, vodící lišta a řetězka).

Šířka drážky vodící lišty – měřeno v jakékoli části vodící lišty. Standardní šířka drážky vodící lišty pro řetězové pily je : 1,1 mm (.043"), 1,3 mm (.050''), 1,5 mm (.058''), 1,6 mm (0,63'').

Počet vodících článků – počet lze snadno zjistit jednoduchým přepočítáním vodících článků v celé délce řetězové smyčky. Počet vodících článků je zpravidla sudé číslo (ale nemusí vždy tomu tak být). Tento parametr je často označován symbolem DL (z angl. Drive Links).

Řetěz 90Low Pro s roztečí  – oblíbené lehké řetězy používané ve výkonově slabších motorových pilách. Hovorově nazývány také jako "Hobby" nebo "Picco". Vyrábí se v provedení o šířce vodících článků:
- Standard 1,3 mm
- Micro-Lite (úzká řezná spára) 1,1 mm

Řetěz s roztečí .325" – řetěz nejčastěji používaný v profesionálních motorových pilách. Vzdálenost mezi vodícími články je menší než rozteč u Picco (Hobby) 3/8", která umožňuje efektivnější a rychlejší řezání. Řetězy jsou dostupné v těchto šířkách vodícího článku :
- Standard 1,5 mm
- Micro-Lite 1,3 mm
- značka Stihl 1,6 mm

Řetěz standard s roztečí 3/8" – dřevorubci velmi oblíbený řetěz do profesionálních řetězových pil s vysokým výkonem (nad 3,5 KW). Uvedené dostupné šířky řetězu :
- Standard 1,5 mm
- značka Stihl 1,6 mm

Řetěz s roztečí .404" – velmi zřídka používaný řetěz. Nejčastěji používaný řetěz u kácecích strojů (harvestorů), štípacích automatů a poloautomatů. Dodáván ve dvou šířkách vodícího článku :
- Standard 1,6 mm (už se vyskytuje jen velmi zřídka - z naší nabídky byl vyřazen)
- Standard 2,0 mm

Řetěz s roztečí 3/4" – největší profesionální  řetěz používaný v harvestorech a stacionárních řezacích zařízení.

Existuje pouze jeden typ řetězu :
- Standard 3,1 mm

Typy pilových řetězů s ohledem na typ řezných zubů

 

Řetězy s hranatým profilem zubu - HRANATÉ - tyto řezné zuby snižují riziko zpětného vrhu a tím zároveň zvyšují výkon řetězových pil. Řetězy s tímto profilem jsou velice oblíbeny profesionálními dřevorubci, který používají pilu při práci každý den. Vzhledem k charakteru řezných zubů se doporučuje používat tyto řetěuy zejména pro řezání čistého dřeva.

Řetězy s kulatými řeznými zuby - KULATÉ - jsou ideální pro profesionální i příležitostné uživatele řetězových pil. Vyznačují se vysokou rychlostí, jsou více tolerantní k případným chybám při ostření a déle drží ostří v porovnání s hranatým provedením. Používají se nejčastěji k řezání čistého nebo mírně znečištěného dřeva.

VODÍCÍ LIŠTY OREGON

ÚDAJE NA ŘETĚZU A NA LIŠTĚ MUSÍ BÝT STEJNÉ, ABY VÁM LIŠTA I ŘETEZ PADLY!

bottom of page